Ana sayfa Haberler

Çok Kademeli halka kesitli kazan besi suyu pompasının genel arızaları ve çözümleri

Sertifika
Çin CHANGSHA SANCHANG PUMP CO., LTD. Sertifikalar
Çin CHANGSHA SANCHANG PUMP CO., LTD. Sertifikalar
Ben sohbet şimdi
şirket Haberler
Çok Kademeli halka kesitli kazan besi suyu pompasının genel arızaları ve çözümleri
hakkında en son şirket haberleri Çok Kademeli halka kesitli kazan besi suyu pompasının genel arızaları ve çözümleri

Kazan besi suyu pompasının günlük kullanımında pompa arızalarına sıkça rastlanmaktadır.Bu tip pompaların genel arızalarının neler olduğunu biliyor musunuz?Bunları çözmek için hangi yöntemler izlenmelidir?Aşağıdakiler, kazan besleme pompası için yaygın arızalar ve çözümleri hakkındadır.

1. Su pompası suyu emmiyor, basınç göstergesi ve vakum göstergesinin ibresi şiddetli bir şekilde zıplıyor ve pompaya enjekte edilen su yeterli değil.Hava kaçağını sıkmak veya tıkamak için tekrar pompaya su enjekte edilmelidir.

2. Sebebi, emme direncinin çok büyük olması, emme yüksekliğinin çok yüksek olması ve izin verilen değeri aşmasıdır.Su giriş boru hattını kontrol edin.Bu durum meydana geldiğinde, sorunu çözmek için emme borusunu temizleme veya değiştirme ve emme yüksekliğini azaltma yöntemi kullanılabilir.

3. Manometreye bakın, su pompasının çıkışında basınç var ama su pompası hala çıkmıyor, bu yüzden çıkış borusunun direnci çok fazla.Bunun nedeni dönüş yönünün yanlış olması, çarkın tıkanması ve pompa hızının yeterli olmamasıdır.Bu olduğunda, sorunu çözmek için çıkış borusunu kontrol etmeli veya kısaltmalı, motorun yönünü değiştirmeli, çarkı temizlemeli ve pompa milinin hızını artırmalıyız.

4. Akış hızı beklenenden düşük, su pompası tıkalı, conta halkası çok aşınmış ve hız yeterli değil.Pompa ve boru hattı temizlenmelidir;sızdırmazlık halkası değiştirilmelidir;ve pompa milinin dönüş hızı arttırılmalıdır.

5. Pompa çok fazla güç tüketiyor, salmastra çok sıkı ve çark aşınmış;sürgülü vana akışı azaltmak, salmastrayı gevşetmek veya salmastrayı kareye çıkarmak için ayarlanmalıdır;pervaneyi değiştirin.

6. Su pompasının çalışma sürecinde anormal sesi var, su boşaltılıncaya kadar akış hızı düşüyor, denge cihazı erken aşamada aşınmış, sürgülü vana çok fazla açılmış;emme borusunun direnci çok büyük, su emme noktasında hava sızması var, su emme yüksekliği çok yüksek ve verilen sıvının sıcaklığı çok yüksek.Bu durumlarda sürgülü vana, akışı azaltmak, emme borusunu kontrol etmek, alt vanayı kontrol etmek, emme yüksekliğini azaltmak, sızıntıyı sıkmak veya engellemek, sıvı sıcaklığını düşürmek için ayarlanmalıdır.

7. Pompa titreşimi pompa mili ve motor ekseni aynı merkez çizgisinde değildir, bu sırada pompa ve motor mili merkez çizgisi hizalanmalıdır.8. Yatak aşırı ısınmışsa ve yağ veya kirli yağ yoksa, bu sırada yağ enjekte edilmeli veya değiştirilmelidir.

Pub Zaman : 2020-12-31 09:45:02 >> haber listesi
İletişim bilgileri
CHANGSHA SANCHANG PUMP CO., LTD.

İlgili kişi: Johnson

Tel: +8613307481676

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)